OC

OC

OC

OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. W Polsce ten rodzaj jest obowiązkowy dla wszystkich posiadaczy samochodów. Nieważne czy samochód jest sprawny i użytkowany przez właściciela czy stoi zepsuty w garażu – coroczna opłata musi zostać uiszczona. Umowę ubezpieczenia OC należy zawrzeć najpóźniej w dniu rejestracji samochodu i powtarzać ten proceder co rok. Należy pamiętać, że kolejną umowę należy podpisać jeszcze przed upłynięciem terminu ważności poprzedniej.

OC

Ubezpieczenie to jest zabezpieczeniem dla wszystkich kierowców, ponieważ towarzystwa, w których mają oni wykupione polisy, pokrywają wszystkie koszty związane ze zniszczeniem samochodu w wypadku drogowym. Jeżeli w wyniku kolizji uszkodzisz czyjeś auto – Twój ubezpieczyciel pokryje wszystkie koszty jego naprawy. Natomiast jeśli Twoje auto zostanie przez kogoś zniszczone – ubezpieczyciel osoby, która dokonała zniszczeń, wypłaci Ci odszkodowanie za poniesione straty. Pozwala to zaoszczędzić czas i uniknąć sytuacji płacenia z własnej kieszeni dużych pieniędzy. Ubezpieczyciel zajmie się za Ciebie załatwieniem wszystkich niezbędnych formalności.

cornetta bokserki

Ubezpieczenie to obejmuje nie tylko sytuacje związane z kolizjami z drugim samochodem, ale również te z udziałem pieszych. Jeżeli potraciłeś na ulicy pieszego lub w wyniku wypadku samochodowego zginęli ludzie – z Twojego OC zostanie wypłacone im odszkodowanie. Ich wysokość zazwyczaj jest dużo większa niż ta dotycząca naprawy samochodu, ponieważ ludzkie życie lub zdrowie jest sprawą dużo ważniejszą. Jako że ubezpieczenie OC jest obowiązkowe – za brak jego opłacenia grozi kara. W koszty ubezpieczenia OC wchodzą również dodatkowe usługi np. przy małych uszkodzeniach możliwa jest naprawa samochodu na miejscu wypadku czy holowanie samochodu ubezpieczonego i poszkodowanego.

– autor artykułu